21 травня 2021 року відбувся навчально-практичний семінар для вчителів інформатики «Досвід впровадження компетентнісної освіти на уроках інформатики», метою якого було обмінятися досвідом впровадження компетенісної освіти на уроках інформатики; обговорити цікаві методи формування ключових компетентностей учнів під час вивчення інформатики ; ознайомити вчителів з цікавими програмними додатками та онлайн сервісами для підвищення ефективності їх уроків.
Вчитель інформатики Немовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Карпець І.В. ,ознайомила учасників з досвідом впровадження компетентнісної освіти на уроках інформатики з використанням різноманітних сервісів та програм, наприклад інтерактивних плакатів, дошок, інфографіки, коміксів, веб-квестів, віртуальних підручників, відеопрезентацій, ментальних карт, стрічок часу, сервісі комп’ютерного моделювання, онлайн-тренажерів, онлайн-курсів, онлайн-середовищ програмування, UML-діаграм, вправ, ігор та вікторин тощо.Веб-сервіс Live Worksheets(https://www.liveworksheets.com/) дозволяє робочі матеріали, створені в форматах docx, pdf, jpg і png, перетворити в інтерактивний матеріал для самоперевірки. Можна створювати робочі листи, які містять кілька типів завдань: додавання текстових полів для введення тексту, вибір правильної відповіді, вікторина з вибором правильної відповіді, зіставлення, перетягування правильної відповіді, завдання на прослуховування, завдання на вимову, відкриті питання; додавання mp3 файлів, додавання відео з YouTube, додавання посилань.
Classtime (https://www.classtime.com/uk/) – допомагає швидко і якісно опитати клас і миттєво відстежити, наскільки діти опанували матеріал. З ним можна легко зацікавити та згуртувати учнів і додати ігрові елементи в навчання.
Gliffy(https://www.gliffy.com/) За допомогою Gliffy Online можна створити нову діаграму з наявних шаблонів: базову діаграму, UML діаграму, мережеву діаграму, діаграму Венна, карту знань , різні типи організаційних діаграм. Є можливість імпортувати діаграма різних форматів. Тобто професійну схему, діаграму можна всього за декілька хвилин на основі шаблону.
Draw.io (https://app.diagrams.net/)— вважається одним з найзручніших та найпрактичніших UML diagram tool.
Cacoo (https://cacoo.com/).Cacoo - це веб-програмне забезпечення для проектування та малювання діаграм. Cacoo використовується для створення блок-схем , каркасів , діаграм UML , організаційних діаграм та мережевих діаграм
LucidChart(https://lucid.app/). Цінова політика LucidChart: користувач може вибрати між платною та безкоштовною версією. В безкоштовній версії можна лише створити дві діаграми. Але перевага цього сервісу в тому, що над одним проектом можна працювати командою в режимі реального часу. Деякі шаблони можна створити лише на платній основі. Більш детальніше можна прочитати https://karpecira.blogspot.com/2021/05/n-line-case.html
