3 урок. Комп’ютери та їх різновиди.




Комп'ютери та їх різновиди



 Стаціонарний комп'ютер — це звичайний комп’ютер, який має такі складові: системний блок, монітор, миша, клавіатура, звукові колонки. Цей вид комп’ютерів ми вивчали на попередньому уроці. Стаціонарний — означає непереносний, який стоїть на одному місці. Зазвичай такі комп’ютери більші та по­тужніші за інші типи персональних комп’ютерів.

Портативні — означає переносні. Портативні комп’ютери — це легкі мобільні ПК з тонким екраном.

Портативні комп’ютери можуть працювати від батарей, тож їх можна взяти з собою куди завгодно. На відміну від настільних ПК, портативні комп’ютери поєднують ЦП, екран і клавіатуру в одному корпусі.
Існує багато типів переносних комп’ютерів, і їх по-різному класифікують. Найчастіше виділяють ноутбуки, нетбуки, ігрові ноутбуки тощо.

Ноутбук (англ. notebook — блокнот, блокнотний ПК) — портативний персональний комп’ютер, у корпусі якого об’єднані типові компоненти ПК, включаючи дисплей, клавіатуру і вказівний пристрій (звичайно сенсорна панель або тачпад), а також акумуляторні батареї.

Ноутбуки відрізняються невеликими розмірами і вагою, час автономної роботи ноутбуків варіюється в межах кількох годин(до 15 год). Іноді вважають, що всі інші варіанти портативних комп’ютерів є різновидом ноутбука. 
Переваги ноутбуків перед настіль­ними ПК; невелика вага і габарити. Но­утбуки можна легко перемістити в інше місце, взяти у відрядження, на дачу, у відпустку. Для роботи не обов'язково підключати зовнішні пристрої. Практич­но всі ноутбуки оснащені вбудованим Wі-Fі-адаптером, що дозволяє підклю­читися до Інтернету без дротів.Наприклад, нетбуки відрізняються малими габаритами і вагою. Однак маленький розмір екрана знижує зручність роботи з таким пристроєм. У деякі моделі не встановлюється дисковод оптичних дисків.
Нетбуки орієнтовані на перегляд веб-сторінок, роботу з електронною поштою та офісними програмами.
Малий розмір екрана, невелика клавіатура й низька продуктивність подібних пристроїв компенсується помірною ціною і відносно тривалим часом автономної роботи.
Субноутбук або ультрапортативний комп'ютер— легкий ПК невеликого розміру з більшістю функцій стандартних ноутбуків . Він достатньо продуктивний і потужний, хоча діагональ субноутбуків рідко перевищує 13,3 дюйми. Вага таких апаратів коливається в межах від 1,5 до 2 кг, дизайн переважно стильний не схожий на звичайні моделі ноутбуків і нетбуків. Грати на ньому сучасні ігри навряд чи можна , але можна працювати з офісними програмами або дивитися віде в HD-форматі.

Планшетні комп'ютери — клас комп’ютерів, обладнаних планшетним пристроєм рукописного введення, об’єднаним з екраном. Планшетний комп’ютер дозволяє працювати за допомогою спеціального пера, стилуса або пальців без використання клавіатури і миші.

Також такі комп’ютери можуть перетворювати рукописний текст на друкований. Деякі планшетні комп’ютери мають універсальну будову — екран, який обертається та відкриває приховану під ним клавіатуру.
Переваги планшетних ПК:
планшетний ПК набагато «людяніший» — із ним можна стояти або ходити, тримаючи його в одній руці. Другою рукою можна вводити текст або клацати на посилання ири веб-серфіпгу;
з нього зручно читати електронні книжки, використовуючи вертикальну орієнтацію екрану;
розміщений на столі складений планшетний ПК дозволяє працювати, не перериваючи при цьому лінії погляду (наприклад, на діловій зустрічі).
Кишеньковий комп'ютер (КПК)

Кишеньковий комп'ютер (кишеньковий пер­сональний комп'ютер, КПК, а також ручний комп'ютер, надолонний комп'ютер, надолонник, палмтоп) — збірна назва класу портативних електронних обчислювальних пристроїв. Його ще називають «особистий цифровий секретар».

Дисплей КПК реагує на дотик спеціаль­ної палички — стилуса.
Основні функції КПК:
для введення тексту доступна екранна клавіатура, рукописне введення й повноцінна висувна клавіатура;
доступ до Інтернету;
організація розкладу поточних справ та щоденник (комп'ютер може автоматично нагадувати про пункти розкладів);
звуковий програвач, диктофон, фотоапарат, відеокамера;
перегляд зображень, відеороликів, фільмів, наявність графіч­ного редактора.
Особливо ефективними є КПК з наявністю модуля ОР8 (гло­бальна система позиціонування) і спеціальних програм для плану­вання маршрутів.
Смартфон, рідше смартофон (англ. зпгагІрИопе — розумний телефон),— мобільний телефон із роз­ширеною функціональністю порівняно з кишень­ковим персональним комп'ютером (КПК).
Також для позначення деяких пристроїв, які поєднують функціональність мобільного те­лефону і КПК, часто використовується термін «комунікатор».

Комунікатор — кишеньковий персональний комп’ютер (КПК), доповнений функціональністю мобільного телефону.

Комунікатори відрізняються від звичайних мобільних телефонів наявністю досить розвиненої операційної системи. Встановлення додаткових програм дозволяє значно поліпшити функціональність комунікаторів порівняно зі звичайними мобільними телефонами.
Смартфони й комунікатори відрізняються від звичайних мо­більних телефонів наявністю досить розвиненої операційної си­стеми, відкритої для розроблення програмного забезпечення сто­ронніми розробниками (операційна система звичайних мобільних телефонів закрита для сторонніх розробників). Встановлення до­даткових програм дозволяє значно поліпшити функціональність смартфонів і комунікаторі в порівняно зі звичайними мобільними телефонами.

Пристрій для читання електронних книг (Е-bоок геаdег)

Термін «електронна книжка» походить від англійського слово­сполучення *еlесtrоnіс bоок* і в сучасній мові найчастіше зустрічаються як скорочення Е-bоок. Електронна книжка — це всього лише ще один носій інформації, тому традиційно має два складових по­няття — носій і вміст.
Перші електронні книжки з'явилися ;і появою комп'ютерів і можливістю друку на принтері та, пізніше, виведення тексту на, екран. Із появою персональних комп'ютерів обсяг електронної літератури зростав у гео­метричній прогресії і продовжує зроста­ти. Тому виникла погреба у спеціалізова­них пристроях, за допомогою яких можна було б читати електронну літературу. Е-bоок — загальна назва для цілої групи вузькоспеціалізованих компактних пристро­їв, що призначені для відображення тексто­вої і графічної інформації.
Основною відмінністю Е-bоок від КПК, планшетників, ноутбу­ків або нетбуків є обмежена функціональність, що дозволяє істотно збільшити робочий час використання.

 Конспект уроку :"Комп'ютери та їх різновиди"


Інтерактивні вправи на повторення


Сучасні комп'ютери


Які бувають комп'ютери?


Турнір знавців інформатики






Немає коментарів:

Дописати коментар