5 урок. Об’єкти файлової системи (файли, папки, ярлики)

Файл - це одна програма, або один текст, або один малюнок, або один музичний фрагмент. Слово файл перекладається з англійської мови як папка. Файл – набір даних одного типу, який зберігається окремо від інших. Файл можно назвати окремим громадянином комп¢ютерної держави. І як у кожного громадянина у нього є ім¢я. Не буває файлів без імені! Ім¢я файла складається з двох частин. Першу частину користувач може придумати будь-яку, а друга частина імені файла повинна показати, з чим ви маєте справу – з програмою, текстом чи малюнком. Важливою характеристикою файла є його розмір. Вимірюється він в байтах.Над папками та файлами можна проводити операції: створення, копіювання, переміщення, 
вилучення, перейменування, відкриття, перегляд властивостей тощо. Усі ці операції можна
здійснювати використовуючи вікно "Мой компьютер" або програму "Проводник".

Створення нової папки
1. Відкрийте диск та папку, де ви хочете утворити нову папку.
2. Активізуйте команду меню Файл > Создать > Папка.
3. Введіть ім’я нової папки з клавіатури. Натисніть клавішу ENTER.

Копіювання файлів та папок
1.Виділіть об’єкти, які ви хочете скопіювати.
2.Активізуйте команду меню Правка > Копировать.
3.Відкрийте папку, в яку ви хочете помістити копії об’єктів.
4.Активізуйте команду меню Правка > Вставить.

Переміщення файлів та папок
1. Виділіть об’єкти, які ви хочете перемістити.
2. Активізуйте команду меню Правка > Вырезать.
3. Відкрийте папку, в яку ви хочете перемістити об’єкти.
4. Активізуйте команду меню Правка > Вставить.

Перейменування файлів або папок
1. Виділіть один об’єкт, який ви хочете перейменувати.
2. Активізуйте команду меню Файл > Переименовать.
3. Введіть нове ім’я з клавіатури. Натисніть клавішу ENTER.

Вилучення файлів та папок
1. Виділіть об’єкти, які треба вилучити.
2. Активізуйте команду меню Файл > Удалить

Для швидкого виконання розглянутих операцій можна використовувати замість команд меню однойменні кнопки панелі інструментів: – Вырезать, – Копировать, – Вставить, – Удалить.

Перегляд списків імен файлів і папок
Щоб запустити програму "Проводник", натисніть кнопку Пуск, виберіть команду Программы, а потім вкажіть пункт Проводник. Інший шлях запуску програми – натиснути на значку "Мой компьютер" правою кнопкою миші, а потім вибрати команду "Проводник" у контекстному меню. 
Після виконання вказаних дій на робочому столі з’явиться вікно цієї програми . Воно має стандартну структуру, лише робоча область вікна містить дві панелі: зліва знаходиться панель дерева папок, а справа – панель списку, у якій завжди відображається вміст тієї папки, яка виділена у дереві. 

У рядку Адрес відображується шлях до поточної папки (та, яка відкрита у даний момент часу). У рядку стану – інформація про кількість об’єктів у поточній папці, їхній об’єм і кількість вільного дискового простору.Для переходу в будь-яку папку потрібно один раз натиснути ліву кнопку миші на її значку чи імені у лівій панелі або двічі – у правій. Ви можете запустити програму або відкрити документ (папку) подвійним натисненням лівої кнопки миші на потрібному об’єкті у правій панелі. Перейти з підпапки у надпапку можна кнопкою .

Вигляд вмісту правої панелі можна змінювати за допомогою команд меню Вид, або однойменної кнопки панелі інструментів . Ліва панель не є обов’язковим елементом, за допомогою кнопки можна її прибрати або встановити. Більшість операцій над файлами і папками виконується однаково.
Немає коментарів:

Дописати коментар